Новини

08.11.2016

Інформація про зменшення фінансового навантаження на банки-еквайри

Шановні учасники Асоціації СУПР, партнери!

 

Радий повідомити, що досягнуто домовленість про покращення ситуації на платіжному ринку країни та зменшення фінансового навантаження на банки-еквайри.

Так, у жовтні п.р. відбулася робоча нарада Асоціації СУПР, на якій були присутні представники міжнародних платіжних систем та профільного департаменту Національного банку України. Одночасно учасники Асоціації СУПР працювали в режимі консультацій та робочих зустрічей з ключовими банками-емітентами. Спільними зусиллями ми визначили напрямки подальшої роботи для розвитку безготівкової, у т.ч. безконтактної, інфраструктури платіжного ринку.

 

Представництво Mastercard активно залучилось у цей процес з метою удосконалення та розробки зручних платіжних рішень і провело майже революційні за своїм змістом дії щодо оптимізації емісії карткових продуктів, умовами випуску яких є надання клієнтам додаткових стимулів для безготівкових розрахунків у вигляді банківських програм винагородження. Фінансування таких програм, як відомо, здійснюється за рахунок частини інтерчейнджу банків-емітентів. Так, були переглянуті найбільш значимі портфелі українських банків та оптимізовано їх наповнення, залишивши на таких продуктах картки, які не лише відповідають умовам випуску (у тому числі, мають безконтактний функціонал), а також мають значний потенціал для подальшої активізації безготівкових розрахунків. Черговий етап проведення такого перегляду завершився на початку листопада п.р., що в підсумку, вже дозволило оптимізувати роботу банків-еквайрів у даному напрямку.

 

Вдячний всім за активну позицію, обмін досвідом, принципове розуміння всіх аспектів даної дискусії. Наразі всі учасники банківського сектору є ідеологами побудови безготівкового ринку з розвинутою інфраструктурою розрахунків та економічно обґрунтованою взаємодією еквайрів, емітентів, платіжних систем, вендорів.

 

У даному випадку ми спрацювали як команда, з врахуванням інтересів не окремих учасників ринку, а ринку в цілому. Впевнений, від такої взаємодії виграватимуть всі учасники платіжного ринку.

 

Сподіваюся на подальшу плідну співпрацю,

 

Голова Асоціації СУПР                                                                                                                              А.О.ТЮТЮН

 


Возврат к списку

Курси валют

Курси валют НБУ актуальний курс
100 USD
100 EUR
10 RUB
Середньозважений курс на готівковому ринку актуальний курс
Купівля USD EUR RUB
Продаж USD EUR RUB
Середньоринкові ставки за кредитами, % актуальний курс
UAH
Середньоринкові ставки за депозитами, % актуальний курс
UAH USD
Ціни на банківські метали, грн. за 1г актуальний курс
Купівля Золото 1 154.75 Срібло 13.19
Продаж Золото 1 239.23 Срібло 21.84